DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kıbrıs Barış Harekatı


Bundan tam 40 yıl önce tecrübe ettiğimiz harekat...Dünya'da yakın tarihli diğer "barış" savaşlarının tersine hakikatten emperyalizm karşıtı ve barış yanlısı bir harekat(tı)r. Bülent Ecevit'in karar mercii olduğu o döneme bakılıp içinde bulunduğumuz zamanla karşılaştırılırsa ;şimdikilerin lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıp her olayda "sabrımızı test etmeye kalkmayın" diyen basiretsiz yöneticiler olduğu, 40 yıl öncesindekilerin ise devlet olmanın gereğini yerine getirip yapılması gerekeni en iyi şekilde başaranlar olduğunu görüyoruz.
Karşılığını ambargo ile aldığımız bu harekattan sonra doğal olarak sokaklarda gördüğümüz yağ, şeker ve tüp kuyrukları bugünki iktidarın iç politika malzemesi olup, dış politikada emperyalistlere karşı başarılı olan geçmişteki hükümetlerimizi ve bilhassa sol düşünceyi kendi halkına karşı "başarısız" göstermenin yolu olarak görülşmüştür.
Sayfa: