DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kiracı olmak


Yıllardır tecrübe ettiğim durum.Kiracı olmak, oturduğunuz eve tam olarak yerleşememek demektir.Ev size ait olmadığı için büyük tadilat işlerine girmek, evi gerçekten düzenlemek ve üstüne yatırım yapmak istemezsiniz.İsteseniz de her an başka bir evde oturma ihtimaliniz olduğunu bilir ve paranızın boşa gideceğini düşünürsünüz.Bir yandan da kendinize ait bir ev olması hayali ile hayatınıza devam edersiniz.Evinize yeni eşya almaktan dahi imtina eder, sürekli eskileri kullanmaya çalışırsınız.
Gerçi istediğiniz anda taşınabilir durumda olmak bazen iyi de olabilir.Oturduğunuz semti beğenmez veya zaman içerisinde sıkılırsanız, ya da olası tayin veya iş değişiklikleri durumunda iş yerinize daha yakın bir yere direkt taşınabiliyor olmak bir avantaj gibi gözükebilir.Ama yine de borçlu olmak, aydan aya kredi taksidi ödemek gibidir kiracı olmak.Her ay gelirinizin bir bölümünü direkt harcamak durumunda olduğunuzu bilirsiniz.
Sonunda uzun süredir oturmakta olduğunuz evden ayrılmaya geldiği zaman vakit, anılar canlanır gözünüzde.Oturduğunuz her evin sizi biraz daha değiştirdiğini farkedersiniz.Yaşanmışlıklar "Gitme" derler, "Bırakma" diye söylenmeye başlarlar size.Eşyaları bir bir kolilere koyarken, bir yerlerden hep unutulmuş hatıralar çıkar.O semtten ve hatıralarınızdan ayrılırken, sanki kendinizi terkeder gibi hissedersiniz.Yeni ikametgahınızda artık eskisi gibi olmayacağınızı bilirsiniz.
Sayfa: