DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kızların sevdiği yiyecekler


Abur-cuburlar, çikolata ve türevleri.
Bu zamana kadar kendim de dahil olmak üzere gözlemlediğim kadarıyla kızlar genellikle belli yiyecekleri çok seviyorlar. Bunların en başında çiğköfte gelir mesela. Çevremde ne kadar kız varsa hepsi sever çiğ köfteyi az ya da çok. Erkekler çok bayılmaz çiğ köfteye ya da çok da tercih etmez, ama kızlar bir çiğ köfteci dükkanının önünden geçerken" bir dürüm alsam mı acaba?" diyecektir veya gecenin bir yarısı canı çekip en yakın çiğ köfteciden çiğ köfte sipariş edecektir. Peki neden kızlar çiğ köfteyi bu kadar çok seviyor? Bu çiğ köftenin malzemelerinden başlanılıp bilimsel bir sonuca dayandırılarak anlatılabilir. Kadınlar kısırı seven bireyler olarak doğarlar ve bunu yemeye elverişlidirler. Altın günlerinde asla kısırı eksik etmezler mesela. Ama erkekler kısırı sevmezler. Bunun nedeni de erkeklerin etçil bir yapıya sahip olmaları olabilir ki onlar bu tarz bulgurla yapılan ve içinde yeşillik olan yiyeceklerden pek haz etmezler. Çiğ köftenin içinde yer alan malzemeler de kısırda yer alan malzemelere benzer ve bilimsel olarak da kadınların erkeklere göre acıya daha dayanıklı oldukları kanıtlanmıştır. Bundandır ki erkekler genelde sevmezler çiğ köfteyi.
Bazıları da kızların çiğ köfteyi bu kadar çok sevmelerinin nedenini popülerlik ve özentiliğe bağlıyor, ama yanılıyorlar. İşin biyolojik kısmını incelemek lazım. Kimse özentilik uğruna sevmediği bir yiyeceği yemez. Bir zamanlar nutella çılgınlığı vardı kızlarda. Bunun da ayın belli dönemlerinde tatlı ihtiyacı hissetmesinin bir nedeni olabilir mi acaba?

İkinci bir yiyecek olarak da kumpir söylenilebilir. Kumpirin içine doldurulan malzemelerden bir tanesinin kısır olması çekici kılıyor olabilir. Üstelik amerikan salatası, rus salatası, mısır, en önemlisi patates gibi etsiz yiyeceklerin yer alması başlı başına bir neden. Çikolatalı tatlılar da sayılabilir. Ha bir de cici bebeyi unutmamak lazım...
Sayfa: