DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

KopikoToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Kopiko, Endonezya'da üretilen bir kahve markası. Ağırlıklı olarak uzak doğu ülkelerine ihrac edilse de bazı Avrupa ülkelerinde de bulabilmeniz olası. Bizim bildiğimiz klasik paket kahvelere nazaran pakedi daha büyük. Hal böyle olunca bir pakedinden 2 bardak kahve çıkartmanız mümkün oluyor. Fakat uzak doğulular bir pakedini direkt bir bardaklık içim için kullanmayı tercih ediyorlar. En nihayetinde içtiğiniz kafeinli bir ürün olduğundan bir seferde kullanımının sağlığa zararlı olabileceği ihtimali düşünülerek en azından ikiye bölünmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. Gerçi pakette nasıl kullanılacağına dair bilgiler kısmında 220ml'lik (yani bir bardaklık) 80 derecelik su içine olduğu gibi bütün pakedi dökmeniz ve karıştırmanız gerektiği ile ilgili bilgi verilmiş. (Yalnız adamlar diğer markaları da büyük paketlerde kullanıyorlar, haberiniz olsun. 30g'lık kahveleri löp diye sadece bir bardak için kullanıyorlar ki bizim kullandıklarımız 10-18gr civarında) İçindekiler kısmında hindistan cevizi yağı ihtiva ettiği yazılı ancak içim esnasında hindistan cevizine dair bir tad almak mümkün değil. Ya da ben o tadı hissedebilecek kadar gurme değilim.

İçimi hafif. Bilindik kahve marka tadlarının çok ötesinde bir farklılığı yok. Kremasının hafifçe fazla olduğunu hissedebilirsiniz ki bu pakedinde de belirtilmiş. Sonuç olarak tercih edilebilir bir marka olduğu kanaatindeyim.
Sayfa: