DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kuru şampuanToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
12-13 yaşlarımdayken, yağlı bir saç yapısına sahip olduğumu fark ettim. Yaz-kış demeden her gün banyo yapıyordum, bir nedenle banyo yapamayacak olsam bile mutlaka saçlarımı yıkıyordum. Yaz aylarında sıkıntı olmuyordu ama kışın dışarıda kar yağsa bile banyo yapıp çıkmam, sık sık hastalanmama neden oluyordu. Ergenlik yıllarımın en büyük problemi, yağlı saçlarımdı. Annem kışın bana engel olmak için elinden geleni yapıyordu, ben de sessizce banyoya girip hemen kapıyı kilitliyordum. Elektrikler kesildiğinde veya kombide bir arıza çıktığında soğuk suyla duş alacak kadar takıntılıydım bu duruma.
Yıllar sonra kuru şampuan diye bir şeyin varlığından haberdar oldum. Pudra gibi bir yapısı vardı ve saça püskürtülerek uygulanıyordu. Saçtaki yağı anında emiyor, en azından bir sonraki yıkamaya kadar durumu idare ediyordu.
Watsons'tan adını hatırlamadığım bir markanın kuru şampuanını aldım ve kışın banyo yapamadığım zamanlarda kullanmaya başladım. Tek dezavantajı vardı; saç diplerim beyazlamış gibi duruyordu. Sonradan Benri'nin renkli kuru şampuanlarını gördüm ve hemen kestane renklisini kullanmaya başladım. Watsons'tan çok daha iyiydi ama elimi ne zaman saçıma sürsem boya oluyordu. Daha sonra Toni&Guy ve Lee Stafford'un kuru şampuanlarını denedim ve ikisinden de çok memnun kaldım. Lee Stafford'u saça yedirmek ve o beyaz pudralı görüntüden kurtulmak birazcık zahmetliydi. Toni&Guy'da ise beyaz bir görüntü hiç oluşmuyor ve çok güzel kokuyordu.
Ama ne kadar kaliteli, hoş kokulu, yağ emici bir kuru şampuan kullanılsa da, hiçbiri normal şampuan ve suyla yıkanmanın verdiği temizlik hissini veremiyor tabi ki.
Sayfa: