DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Lazer epilasyonToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
21. yüzyılın kadınlar için getirdiği muhteşem buluşlardan biri, lazer epilasyon!
Hemen hemen bütün kadınların tek bir bölgesi veya vücudunun tüm bölgeleri için lazer epilasyon yaptırma düşüncesini aklından geçirdiğini biliyorum. Fakat genç kızların evlenmeden önce herhangi bir sıkıntı yaşamamak için bunu yaptırmaktan kaçındıklarını, yumurtalıklarına bir zarar gelebileceğini ve hatta lazer ışınlarının iç organlarını hedef alabilecekleri endişeleri de birçoğumuzda yer almakta ve hatta lazer epilasyon yaptırmadan önce bende bile...

Lazer ışınları sadece ve sadece kıl köklerini hedef almaktadır. Bu ışınlar iç organınıza veya yumurtalıklarınıza ulaşmaz ve sizde kısırlık sorunu teşkil etmez. 20 yıldır kullanılan lazer epilasyon yöntemi araştırdığım kadarıyla hiçbir zararlı etki göstermemiş, uygulama sonrası bölgede oluşan kızarıklık, yanma, kaşıntı dışında... Bu bahsedilen etkiler de kıl köklerinin yandıklarını ve lazer epilasyonun başarılı bir sonuç göstereceğini belirten etkilerdir.

Sağlık açısından bir sorun teşkil etmeyen lazer epilasyonun akıllara takılan bir diğer sorunu ise; acı hissedilip hissedilmediğidir. Bunu lazer epilasyon tecrübemi anlatarak açıklamaya çalışacağım...


Geçen sene bu zamanlarda tüy probleminden kurtulmak için araştırmalar yapmaya başladım. En uygun fiyatla ve en iyi cihazla başarılı sonuçlar almak istiyordum. Tabi bu sırada lazer epilasyon tecrübesi olan arkadaşlarımdan bu işlemin nasıl olduğuna dair bilgiler almaya çalışıyordum. Genellikle arkadaşlarım "alexandrite" denilen cihazın kullandığı yerlerde epilasyona girdiklerini söylüyorlardı. Bu alexandrite denilen cihaz koyu tenli kişilere nazaran beyaz tenli kişilerde daha çabuk etkiler gösteriyormuş ve beyaz tenli kişilerde kullanılması tavsiye ediliyormuş. Acı hissedilip hissedilmediğini sorduğumda ise hissedilen acının kişiden kişiye değiştiğini ve kendilerinin şiddetli bir acı hissettiklerini söylediler.
Daha sonra çeşitli hastaneler ve güzellik merkezleriyle konuşmaya başladım. İlk olarak Bahçelievler Haznedar'da ve ismini şuan tam hatırlamadığım bir yere gidip bilgi aldım. Birden fazla cihaz kullandıklarını ve vücudumda bulunan kıl tiplerine göre(kalın/ince) farklı cihazlar kullanacaklarını söylediler. Bu merkezi güvenilir buldum, fakat 3.000 TL gibi bir fiyat söylediklerinde burada yaptıramayacağımı anladım.

Bu sırada yeni bir cihaz çıktığını öğrendim. Adı "Soprano" olan bu cihazın tamamen acısız ve her kıl tipine uygun olduğu söyleniyordu. Bu yüzden google aramalarında soprano cihaza sahip merkezler arıyordum. Bana en güvenilir gelecek olan ve bitiş garantisi verebilecek yerlere bakıyordum. Bakırköy'de meydandan aşağıya doğru yürürken genç bir kız lazer epilasyon düşünür müydünüz, diyerek bana bir el ilanı uzattı ve daha sonra 4. katta yer alan güzellik merkezlerine davet etti. Lazer epilasyon satışı yapmaktan sorumlu kadın bana tüm detaylarıyla anlatmaya çalıştı. Soprano cihaz kullandıklarını ve genital bölgedeki hissedilen acının dışında hiçbir acı hissedilmediğini söyledi. Velhasıl kadın beni ikna etmiş oldu. İş hesap kitap kısmına gelince 1.800 TL'ye tüm vücut/sınırsız olan 12 aylık paketi de 1.200 TL'ye aldım. Sözleşmede "bitiş garantilidir" cümlesinin yer almadığını görünce de onu da zor bela eklettirdim. Üzerinde durulması gereken önemli bir noktadır bu. Siz de "bitiş garantilidir" yazmayan bir sözleşmeye imza atmayın. Zaten 12 ay sonra bitecek tamamen, bu cümleyi eklemeye hiç gerek yok tarzında söylenen şeylere de kulak asmayın.

İlk seansıma gitmeden önce gerekli bölgelerin traş bıçağıyla temizlenmesi gerektiğini söylediler, yüz bölgesine ise hiçbir şekilde dokunmamam gerektiği. (Vücudunuzu traş edip hemen gitmeniz çok önemli, bir gün öncesinden yaparsanız tüyleriniz çok az da olsa çıkabilir ve epilasyon başarısız olabilir. ) Seans günü geldiğinde beni buz gibi soğuk bir odaya aldılar. Epilasyoncu kadın yüz bölgemi küçük bir traş makinesiyle aldı ve bir o kadar da soğuk olan jelden sürdü, ardından cihazı bölgede gezdirmeye başladı. Aynı işlemi yine jel sürerek gerekli yerlerime uyguladı. Epilasyon bitiminde genital bölgenin acısını azaltacak, epilasyondan önce sürülmesi gereken ve 25 TL olan bir krem önerdi. İlk işlemde çok acımaması ve acıya dayanıklı biri olduğumu düşünerek reddettim.( Eğer siz acıya pek de dayanıklı değilseniz alın derim, çünkü son seanslarda cihazın derecesi artıyor ve genital bölgede ciddi bir acı hissi oluşabiliyor.) Güzellik merkezinden ayrılmadan önce banyo yapmamam gerektiği söylendi ve tam bir ay sonrasına randevu verildi. Burda değinilmesi gereken konu şu ki: Bu bir ay boyunca herhangi bir tüy alma işlemi yapılmaması çok önemli. Kökten alma veya jilet kesinlikle yapılmamalı seans gününe kadar. Ben sürekli burnumun altını aldım ve orada kesin bir sonuca ulaşamadım. 10 gün kadar sonra çıkan tüyler biraz biraz dökülmeye başlayacaktır zaten. Bir önemli nokta da şu ki: Kesinlikle ve kesinlikle seans gününü kaçırmayın, telafisini yapamayabiliyorlar ve eğer aksatırsanız tekrar epilasyona başlamadığınız zamanki halinize dönersiniz.

Ben şimdi 11. seansımı oldum ve kontrollere gidiyorum. Tüylerimin %50'den fazlası döküldü ve tam çözüme ulaşmak için birkaç tane daha seansa girmem gerektiği söylendi. Ama şuan bile kendimi çok rahat hissediyorum. Herkese tavsiye ederim, eğer bir sorunuz olursa da cevaplayamaya hazırım!
Sayfa: