DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Lure of the TepmtressToplam 8 fotoğraf bulunmaktadır
Revolution Software'in 1992 yılında Amiga, DOS ve Atari platformları için çıkarttığı ve takip eden yıllarda bizim DOS platformunda tecrübe ettiğimiz adventure oyunu.
Atmosfer, kurgu ve mekanları ile bizi kendisine bağlayan eskinin ruhunu taşıyan oyunlardan biriydi Lure of the Temptress.

Oyun dünyasında 3 boyutlu döneme geçilmesinden çok önce yaratılmış olan bu oyun Diermot isimli karakterimizin şatoda hapsedildiği hücresinde başlıyordu. Ekranın tamamını dahi görselde kullanmayan bu oyundaki ilk kısmı geçmek için günlerimizi vermiştik. Genel anlamda oyunu yapan kişi/lerin tek çözümlü düşünsel fikrini yakalayıp sonuca ulaşmaya çalıştığımız oyunlardan biri idi Lure of the Temptress. Haliyle herkesin kafası büyük ölçüde farklı çalıştığından bu tip oyunlarda hep bir yerde takılınırdı.

Gerçi o dönemde oyunun çıkmasını takiben oyun firmaları bilgisayar dergilerine biraz da oyunun reklamının yapılabilmesi için çözümü verirler ve yayınlatırlardı.

Biz bu dergileri almadığımız zamanlarda oyunda biraz daha ilerleyebilmek için çevremizde Lure of the Temptress oynayan diğer arkadaşlarımıza geçtiğimiz yerlerin nasıl çözümleneceğini, ekrandaki objelerin nasıl kullanılacağını anlatır ve sonraki takıldığımız yerlerde de onlara danışırdık.

Ben bu oyunda Ratpouch'un yardımıyla hapishanedeki Skorller'den kurtulduktan sonra Town (village of Turnvale) kısmına kadar gelebilmiş fakat daha sonra çok fazla ilerleyememiştim. Birçok arkadaş aynı yerlerde takılmıştı. Yıllar sonra internette tam çözümünü görünce eski günlere geri dönüverdim. (Videoda tam çözümünü paylaştım)
Sayfa: