DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Metrodan inenleri beklemeden binmeye çalışmak


Çin'de olaya destek veren devlet memurları bile varmış..:)
Başlığın görünüşü itibari ile "binmeye çalışanlar" denyo takımı gibi görünse de benim gibi genellikle "acelesi olanların" metrodan inenlerin aheste tavırlarını gördüğü anda tecrübe etmek zorunda kaldığı eylemdir. İlk önce bilmeyenlere öğretmek istediğim bir şey var : Metroya biniş ve inişlerin hızlı olması gereklidir arkadaşlar! Çünkü metro seri hareket etmesi gereken bir ulaşım aracıdır. Vatmanların trenleri dakikalarca istasyonlarda bekletmek gibi bir lüksleri yoktur.

Türkiye'de dikkat ederseniz göreceksiniz ; binenlerde de inenlerde de bir miskinlik hakimdir. Memleketimin insanı bu tip alanlarda nasıl davranması gerektiğini bilmez ve akıl yürütmeye de çalışmaz. Dolayısı ile metroya binerken, inenlerin şöyle bir sağına soluna bakıp "Acaba şimdi sağdan mı devam edeyim, soldan mı...Yoksa asansöre doğru gidip engelliler için yapılmış alanı mı gasp edeyim?" şeklinde akıl yürütür vaziyetlerini yüzlerinden okumanız bir yana, hemen önünüzde sizinle birlikte metroya binen kafasızların "Acaba sağa mı ilerleyeyim sola mı, yoksa şu kızın yanına mı oturayım...Yok yok ben iyisi mi ayakta durayım." tarzı düşünceleri esnasında arkasından gelene binme imkanı tanımadığını göreceksiniz.

Bunları yapmayın arkadaşlar. Metroya hızlı binin, hızlı inin...
Sayfa: