DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Mobil Aşklar


Gelişen teknoloji ile insanlar yeni yeni alışkanlıklar edinmeye başladı. Farklı çevrelerden farklı kültürlerden haberdar olma imkanına sahibiz. Bütün bu yenilikler insanları kullanmaya denemeye itiyor.
Yepyeni sosyal ağlar, sohbet odaları,uygulamalar "benden de akıllı" dediğimiz nesneler için uygun hale getiriliyor. Bu sayede insanlar kendilerini buna adapte ediyorlar ve bütün hayatlarını bu küçük şarjlı cihazlara endeksliyorlar.

Gözlerinin önünde onlarla iletişime geçmeye hazır insanları bırakıp, ta bilmem neredeki bilgisayarın başındaki bir yabancıyla sohbet edip, dertleşiyorlar. Elbette ki bunun kötü bi şey olduğunu söylemiyorum. Çoğu zaman tanımadığın bir insanla konuşmak, anlaşmak insana iyi geliyor ama bu ortamlarda hızını alamayıp hiç görüşme ihtimali olmayan insanlarla buluşma hayalleri kurup veya kurdurup hayal kırıklıklarına sebebiyet vermek mazoşistlikten başka bir şey değil.
Sanal ortamda sevgili yapıp onunla aşk sözcükleri eşliğinde konuşmak bana göre sevgi mastürbasyonu yapmaktan başka bir şey değil. Kendini yalnız hissetmemek için bu insanlara sarılıp onların ilgisinden asalak gibi beslenmek çok manasız.

Sözünü ettiğim sanal aşk görüşme imkanı olmayan ilişkiler içindi. Bir de zorlu ilişki yöntemi var ki en yıpratıcı olandır; uzak mesafeli ilişkiler.

Birlikte geçirilen zamanların kıymetini en iyi bu çiftler bilir. Belki aylarca görüşmezler telefonla skype ve benzeri uygulamalar sayesinde görüşür buluşmalarını ayarlarlar. Uzakta geçen günler boyunca pamuk ipliğine bağlı olur ilişkileri çünkü birbirlerine sonsuz güvenmeleri gerek. Dışarı çıksa ve haber vermese karşı tarafın ruhu duymaz veya başka bir arkadaş edinse ve iyi bir yalancıysa herşey tıkır tıkır işler..
Ama sürekli dip dibe zaman geçiren sevgililerin aksine onlar o bir iki saatin kıymetini bilir ve o zamanı olabildiğince kaliteli geçirmek isterler.
Ne mutlu onlara ki kıymet bilirler.
Sayfa: