DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Mor yumurtaToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Mor yumurtaları şu ana kadar sadece uzak doğuda deneyimleme şansım oldu. Batıda satılıyor mu bilmiyorum, fakat uzak doğuda “tuzlu yumurta” olarak satılıyor. Bu yumurtaları satın aldıktan sonra pişirmenize gerek yok çünkü ilk önce pişirilip daha sonra tuzlu suda bekletiliyorlar. Renginin nasıl mor hale geldiğini açıkçası bilmiyorum. İçi de dışı da alışık olduğumuz yumurta görüntüsünden uzak. Kabukları bildiğimiz yumurtalara göre biraz daha sert. Uzak doğulular bu yumurtaları daha çok özel salatalarında kullanıyorlarmış. Tadının normal yumurta tadından çok uzak olduğunu ve hatta bana çok kötü geldiğini söylemeden geçemeyeceğim. Kabuklarındaki mor renk yumurtanın içine az da olsa nüfuz etmiş vaziyette ve bu yumurtalar gerçekten fazlasıyla tuzlu. Fiyatları nasıl diye sorarsanız o da tuzlu.
Sayfa: