DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Muhabbet Kuşu HastalığıToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Bir muhabbet kuşum var. Bir yıla yakın süredir sanırım ve ilk hayvanım diyebilirim. Daha önce bir su kaplumbağam oldu ama 1. haftanın sonunda intihar etti, neyse bunu anlatmayacağım; bir adet de japon balığım oldu.O baya baya yaşadı ama bilirsiniz... Bir adet turuncu balık. Dönüyor, dönüyor ve dönüyor... Pek alakamız yoktu yani. Ama muhabbet kuşu başka bir şey. Adeta sizin küçük bir parçanız haline geliyor ki ben aldığımda bırakın uçmayı yemek yemeyi bilmiyordu. Elime alp kaşıkla besledim bir süre. Bebek büyütmek gibi yani.. Sonra baya kelime öğrendi. Odanın kapısından içeri girip ''hişt'' demem yetiyor. Ondan sonra görmeniz gerek.. Islık çalmalar, öpücük vermeler, kafesin demirlerine atlamalar...O yüzden çok ayrı bir bağımız var ama malesef hastalıkları hakkında pek bir fikrim yoktu.Geçenlerde başının üzerine küçük noktacıklar farkettim. Babama haber verdim bir şey olmaz dedi. Bir süredir de baya tüy döküyor ama mevsim değişimi diye pek umursamamıştım. Keyfi de gayet yerındeydi. Dün kafasını salıncağına sürterek kafasını kaşıdığını farkettim ve baktığımda kafası kızarmıştı. Tabi beni aldı bir vicdan azabı, ya bi şey olursa nesi var falan internetten baya araştırdım. En uygun beirtiler mantar olduğunu gösteriyordu. Bugün kuşçuya gittik anlattık. Alerji olabileceğini söyledi çünkü biz ona marul vermiştik kemirsin diye. Korkmayın bu dışarıda yaşayan bir kuş değil öyle fazla mikrobik bir şey olamaz dedi.Ne olur ne olmaz bir mantar kremi verdi. Onu her gün kafasına sürecekmişiz. Bir de spreyi vardı. Onu düzenli olarak kullanmalıymışız. Ki bu her kuş sahibi olan için geçerli hasta olsun olmasın... Yemden başka bir şey yememelilermiş ve onlara banyo yaptırmamalıymışız.
Sayfa: