DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Nokta otomasyon sistemi


İstanbul Üniversitesi'ndeki gerek öğrencilerin, gerek akademisyenlerin gerekse asistanların kullandığı çıldırtıcı sistemdir. 561.yaşında olan ve her yerde dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer alıyoruz diye caka satan bu üniversite; çalışanları, eğitimi ve sistemiyle tam bir rezalet. Tüm kayıt işlemleri, ders seçme, sınav sonuçları ve ders programlarının içinde yer aldığı bu sistem daima hatalıdır. Bir dönem boyunca bazı sınav sonuçlarımı bu otomasyon sisteminin saçmalığından dolayı öğrenememiştim. Kullanıcı adım ve parolam doğru olduğu halde "kullanıcı adınız veya parolanız hatalı" uyarısını verip öğrencilerin problemlerini çözme niyetleri olmayan, asık suratlı öğrenci işleri çalışanlarına beni mecbur bırakmış ve bana sinir harbi geçittirmiştir. Her sene başında da ders seçme tarihleri geldiğinde bu sisteme mecbur olduğumuzdan belli aralıklarla sistemin hata vermediği bir zamanı yakalamaya çalışırız. İşimizi de çabuk halletmemiz gerekir, zira sistem bizi atabilir veya internet bağlantısının kopması gibi durumlarda tekrar o "HATA" veya "HATALI GİRİŞ" uyarısıyla karşılaşabiliriz.Nihayet ders seçme sayfasına girebildiğimizde geçen senelerden vermiş olduğumuz bazı derslerin de zorunlu(seçilmesi muhakkak) olan dersler arasında yer aldığını görünce de acaba şimdi başımıza ne gelecek diye düşünürken nasıl olsa otomasyon işte diyip geçiveriyoruz sonra. Bazen çok önemli bir işimiz olduğunda eğer kendi bulunduğumuz ağdan giremiyorsak, o anda girebilen bir arkadaşımıza kullanıcı adımızı ve parolamızı verebiliyoruz, belki o girebilir diye.
Koskoca İstanbul Üniversitesi'nin öğrencilerin kullandığı bir sistemi bu kadar dandik ve özensiz yapması şaşırtıcı değil mi? Bu üniversitede okuyup da çıldırma noktasına gelmeyen tek bir öğrenci bile yok, bu yüzden eğer elinizde başka imkanlar varsa burda okumamanızı salık veririm. Gerçekten İstanbul Üniversitesi'nin adı ve tarihi dışında hiçbir şeyi yok!
Sayfa: