DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Oolong çayıToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Daha önce paylaştığım pu-erh Çin çayı 'ndan sonra Oolong çayı kategorisine dahil olan Da Hong Pao çayını da tecrübe etmiş oldum. Da Hong Pao çayı, Wuyi Dağı'nda yetiştirilen en kaliteli çay olup "Wuyi çaylarının kralı" olarak bilinir. Da Hong Pao dikkatlice el ile işlenir ve işlem sonucunda sıkı ve yeşile yakın kahverengi bir renk alır. Ülkemizdeki gibi kilo ile satılmasının yanı sıra fotoğraflarda görebileceğiniz gibi küçük kırmızı paketlerde de sunulabiliyor. Siyah, uzun ve hafif kıvrık yapraklar sıcak su eklendiğinde açılır ve suyun rengi hafif turuncumsu bir renkte olur. Yeşil çayla siyah çayın ortası bir kıvamda olduğu düşünebilir. Yeşil çaydan daha koyu, siyah çaydan ise daha açık. Hoş kokulu ve odunsu bir tadı olmasının yanında, damakta bıraktığı lezzet diğer çaylara göre daha uzun sürer. Küçükken yediğim leblebi tozlarının vermiş olduğu hafif şekerli tadı anımsattı bana bu çay. Şeker atmasam bile çok hafif tatlımsı bir tad aldım bu çaydan. Daha önce böyle bir çayı tecrübe etmediğimden olsa gerek enteresan geldi bana. Alışmış olduğum o sert ve yoğun tadı aradım bu çayda, ama bulamadım. Sıcak bir meşrubat içiyormuşum gibi hissettim ve bu yüzden de beğenmedim. Pu-erh çayının içimi Oolong çayına göre daha zevkli geldi bana.
Sayfa: