DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Pipo içme yarışması


Tütün içmenin sağlığa ne kadar zararlı olduğunu hepimiz biliriz. Fakat pipo içen insanlar, bunun bir spor olduğunu savunmaktadırlar. Bir kere, bunun bir tütün içme biçiminden çok hobi olduğunu söylüyorlar. Pipo içmenin bu şekilde bir sınıflandırma içerisine girmesini bekliyorlar. Öylesine bir hobi ki, pipo hayranları kulüplerde bir araya geliyorlar, uluslararası federasyonun himayesinde milli federasyonlar kuruyorlar ve en uzun süre kimin içebileceğini görmek için milli, uluslararası ve dünya şampiyonaları düzenliyorlar.

İster bir spor, ister bir hüner testi olsun Palme de Mallorca'daki son dünya şampiyonasında, aynı cins pipo, bir kase içinde 3 gramlık tütün, sadece ilk dakikada kullanılabilecek 2 kibrit çöpü ile yarışan, dünyanın her yerinden gelme 350 pipo hayranı vardı. Bir Japon, Yutaka Takaoka, 2 saat 56 dakika ile kazandı. Bir dünya rekoru bile var. Yutaka Takaoka'nın yarışması mükemmel olarak kabul edilmesine rağmen en iyisi değil. Modenalı Viris Vecchi, eski bir dünya şampiyonu, 1977'de, Mondros, İsviçre'de üç gramı 3 saat, 50 dakika ve 50 saniye süreyle durmaksızın içmiştir. Sanmayın ki bu sadece erkeklere mahsus bir "spor". Palma'da 50'den fazla kadın vardı ve kadınlararası dünya şampiyonu, İsviçreli Marie Louise Solterman, 2 saat 01 dakika ve 11 saniyede içmiştir.

Pipo kulübü olayı, 1945'ten sonra Amerika'da başlamış ve bu kulüp sevgisi kısa zamanda Avrupa'ya yayılmıştır. İtalya, Fransa, İsviçre, İspanya ve Hollanda( her birinde yaklaşık 70 kulüp) en çok tutulduğu ülkeler. İtalya'da Cumhurbaşkanı Sandro Pertini, bunlardan birisinin onur başkanı. Piponun İtalya'nın önde gelen ihracat mallarından birisi olduğunu düşününce nedenini artık merak etmiyoruz!
Sayfa: