DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Pis HikayeToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Yaşar Kemal'in Pis Hikaye'si okuduğum en kısa öykülerdendir.(Hatta belki en kısasıdır)

Yaşar Kemal'in dün vefat etmesi üzerine nedense İnce Memed filan değil de bu kitap aklıma geldi. Hayatımda ayaküstü okuduğum ve bir çırpıda bitirdiğim birkaç kitaptan bir tanesi idi Pis Hikaye. İstiklal Caddesi'ndeki bir kitapçıda kitaplara bakınırken Yaşar Kemal'in bu kısacık öyküsünü görünce okumaya başlamış ve birkaç sayfa okuduktan sonra kitabı bırakmamış sonunda kitabın tamamını okuyup rafa geri koymuştum.

Sanki yolda eski bir dostu görüp hal hatır sormak gibiydi.

Pis Hikaye, Yaşar Kemal'in 1944 yılında yazdığı ilk hikayesi. Anadolu üsluplu, kadın ile erkek arasındaki mücadeleyi anlattığı karamsar bir kitap.
Sayfa: