DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Balmumu MüzesiToplam 9 fotoğraf bulunmaktadır
Mersin'den yakın arkadaşım beni ziyarete gelmişti. Erkenden kalkıp kahvaltımızı yapıp yola koyulduk. Eskişehir'i gezdirmek istiyordum. Abime nereye gidebileceğimizi sordum Balmumu müzesine gidebilirsiniz dedi. Nasıl gidebileceğimizi öğrendik sıkıca giyinip yola düştük.

Üzerinde OTOGAR yazan tramvaylara binip Atatürk Lisesi durağında indik. Telefonlarımızdaki navigasyonlara gideceğimiz yeri yazdık ve tramvay durağından yukarı doğru çıkmaya başladık. Yolda giderken sol tarafımızda Odunpazarı Evlerini gördük ve tabi ki herkes gibi orada bir kaç fotoğraf çektik. Oldukça renkli bir mahalleydi. Navigasyonlarımızın gösterdiğine göre geleceğimiz noktaya varmıştık ancak ortalıkta müzeye benzer hiçbir şey yoktu. Bu yüzden yoldan geçen bir gence müzeyi sorduk. Şansımıza dilsiz biri çıktı. Ama anlattı nasıl gideceğimizi. Yaklaşık üç dakika sonra müzeye varmıştık.

Öğrenci olduğumuz için kişi başı 2 Türk Lirası verip içeriye girdik. Vestiyere kabanlarımızı ve atkılarımızı bırakıp bir de numara alıp, büyükçe bir kapıdan geçtik.
İçeriye ilk girdiğimizde bizi muhteşem mavi gözleriyle Mustafa Kemal Atatürk'ün balmumu heykeli karşıladı. Gerçekten karşımızda gözlerimizin içine bakıyormuş gibi görünüyordu.
Düzenli bir sıralaması vardı; Selçuklular, Osmanlılar, Cumhuriyet,Yakın Dönem vb.

İstediğiniz heykelle fotoğraf çektirebilir isterseniz sadece onları fotoğraflayabilirsiniz. Yalnızca iki noktada fotoğraf çektirmek yasak sadece parasını ödeyerek müzenin fotoğrafçısından alabiliyorsunuz pozlarınızı.

Yalnızca Türk büyükleri ya da ünlüleri değil aynı zamanda Einstein, Julia Roberts, Angelina Jolie gibi ünlülerin de balmumu heykellerini de görme imkanına sahipsiniz.

İçeride yaklaşık bir buçuk saat geçirmişiz. Dışarı çıktığımızda zamanın bu denli hızlı geçtiğinin farkına varmadığımızı anladık.

Arkadaşım ve benim için oldukça güzel bir tecrübeydi. Devlet büyüklerine ya da hayranı olduğunuz ya da olabileceğiniz insanların burunlarının dibine kadar girip inceleme fırsatı bulabiliyorsunuz. Eskişehir'e yolunuz düşerse Balmumu Müzesine uğramanızı tavsiye ederim.
Sayfa: