DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Puanla uçak bileti alımında Yapı Kredi Adios kart rezaletiToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
"En farklı kart World Kart!" sloganlı World türevlerinden Adios Premium kullanıcısıyım. Avantajlı uçak bileti almak için yıllarca puan biriktirdiğim Adios; zamanıyla 299TL değerinde puanla Dünya'da her yere gidebilmemizi sağlayan kampanyalar yapıyor, puanlarımızı 3ün üzerinde katsayılarla çarpacağını söylüyor ve kredi kartını müşterilerine bu vaatlerle satıyordu. Otel rezervasyonlarında avantajlı oranlarla puanlar ile alım yapabilmemizi sağlıyordu.

Tabi ki yakınlarımıza bu "güzel" kartın avantajlarını anlattık ve birçok kişinin bu kartı almasını sağladık. Günden güne müşteri sayısı hızla artmış olacak ki Yapı Kredi kartın tüm avantajlarını tek tek iptal etmeye başladı. Yani artık hasat zamanıydı.

Artık ücretsiz lounge hizmetleri bile yok. Eskiden vardı, kaldırıldı...

Kampanyalarda ilk zamanlardaki gibi kredi kartı puanlarınızla uzaklara gitmek isterseniz artık 299TL'lik puanla değil 749TL'lik puanla gitmeniz gerek. Üstelik puan kazanmak eskisinden 2 kat daha zor. Bu demek oluyor ki artık yeni bir Adios kullanıcısı olmak istiyorsanız eskisine oranla puan kazanmak ve kullanmak için yaklaşık 6 kat daha fazla efor sarfetmeniz gerekiyor. Üstelik ben Adios'un en üst sınıf kartında sahip olmama rağmen yıllık sadece 2500TL'lik puan kullanım limitim var. Üzerine kesinlikle çıkılmıyor. Bu ne demek? Mesela sınırsızca alışveriş yapıyorsunuz, yeterince puanınız var ve uzak doğuya 2 kişilik bilet almak istiyorsunuz. THY gibi pahalı markaları tercih edecekseniz mümkün olamayabilir.(Ancak 1 kişi için bilet alabilirsiniz.) Biraz daha uygun hava yolu şirketlerini tercih ederseniz yılda sadece 1 kez bu şekilde bilet alabileceksiniz. 2. kez bilet almanız için aldığınız biletlerin her seferinde 1500 lira ve altında olması gerekiyor.

Kampanya dönemleri de zaten uçak bileti fiyatlarının en düşük olduğu zamanlarda gerçekleştiriliyor. O da anlık olmuyor. Hep ileri tarihler için kampanya yapılıyor. Yani puan toplamak zor. Kullanmak mantıksız çünkü katsayılar çok düşük. Kampanyalar anlamsız. Geçen Qatar Hava Yolları'ndan 200TL'lik indirim sağlamışlar mesela. Ne hikmetse bu havayolu şirketi diğerlerine oranla yaklaşık 200TL daha pahalı! :)

Kredi kartı aidat bedelleri kol gibi. İptal etmek istemiyorlar. Kartınızda tonla puan varken siz de kartınızı iptal edemiyorsunuz haliyle. Harcama sözünüze kart aidatı iadesi yapılıyor ama harcama hedefini de KOL gibi koyuyorlar.

Yapı Kredi'nin seyahat kredi kartlarını kimseye tavsiye etmiyor ve müşterilerini yanlış yönlendiren politikalarını kınıyorum. Biz paramızla alırız uçak biletlerini, sizin seyahat kartlarınıza ihtiyacımız yok.
Sayfa: