DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

R harfini söyleyememek


Ben çocukken R harfini söyleyemezdim.Bundan dolayı da içimde bir sıkıntı hisseder mümkün olduğu kadar R harfli kelimelerin yerine başka kelimeler (kara yerine siyah gibi) kullanmaya çalışırdım.
Bir gün mevsim bahar, eşeğimize binerek evimizden 3-4 km uzakta, içinde kiraz ağaçları olan bağımıza gitmek üzere yola çıktım.Evlerden uzaklaştığımda yol boyunca eşeğin üzerinde R harfini söyleyebilmek için tıy tıy tıy diyerek gidiyordum, amacım "tır" diyebilmek...Bağımıza gelene kadar "tıy tıy" diyerek gittim.Kiraz toplamaya başladım.Azimliydim, başaracaktım.Ben yine "tıy tıy" demeye devam ediyordum.Bir ara ağzımdan bir "tır" kelimesi çıktı.Sevinç içindeydim.R harfi çalışmalarıma devam ederek kah tıy, kah tır diyerek kirazları topladım.
Azmin zaferi olarak eve dönüş yolunda artık "tır" diyebiliyordum.O günkü mutluluğumu tarif edecek kelimeler yok.
Artık konuşurken kelimeleri seçmeme de gerek kalmamıştı.
Sayfa: