DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Red Bull'un kanatlandırmamasıToplam 5 fotoğraf bulunmaktadır
Avusturyalı enerji içeceği üreticisi Red Bull'un "Gives you wings!" sloganıyla başı dertte. Amerikalı tüketici Benjamin Careathers, "10 yıldır Red Bull içiyorum ama fiziksel ya da zihinsel performansım artmadı, kanatlanmadım." diyerek 2012 yılında şirketi dava etti. 2 yıllık dava sürecinin ardından Red Bull, mahkemenin sonuçlanmasını beklemeksizin uzlaşma yoluna girmeye karar verdi. 13 milyon dolarlık anlaşmaya göre; "Red Bull kanatlandırır!" sloganının kullanılmaya başlandığı 2002 yılından bu yana Red Bull tüketen 1.4 milyon kişiye 10'ar dolar tazminat veya 15'er dolarlık Red Bull ürünü verilecek. Tazminat talebinde bulunan tüketicilerden herhangi bir makbuz ya da belge istenmeyecek. Başvurular energydrinksettlement.com dan yapılıyor ama heyecanlanmaya gerek yok :) Olay Amerika'da geçtiği için sadece Amerika yerlileri başvurabiliyor.
Bu dava Red Bull'u 13 milyon dolarlık zarara sokmuş gibi gözükse de, kazın ayağı öyle değil. Tazminat talep eden tüketiciler, bir daha Red Bull aleyhinde dava açmamayı ve açılan davanın katılımcısı olmamayı kabul etmiş sayılıyorlar. Tazminat talep etmeyenlerin de ileride Red Bull'a dava açma haklarını korumalarının tek yolu "opted out previously" yapmış olmak. Yani bu davadan habersiz olsalar bile, dışında kaldıklarını belirtmeyenler 2015'ten itibaren aldatıcı slogan, reklam yaptığı gerekçesiyle Red Bull'u dava edemeyecekler.
Sayfa: