DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Rodrigo DuterteToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Rodrigo Duterte, "Davao'da belediye başkanlığı yaptığım dönemde büyük bir motosikletle dolaşır ve bela arardım. Bunları (şüphelileri öldürmeyi) bizzat yapardım. Birilerinin bana meydan okumasını beklerdim ki onları öldürebileyim." şeklinde bir açıklama yapmış Filipinler başbakanıdır. Şüphelileri öldürerek polise "Ben bunları yapabiliyorsam siz neden yapamayasınız" mesajı vermeye çalışıtığını da belirtmiştir. Geçtiğimiz yıllarda Amerikan başkanı Barrack Obama'ya basın önünde "o... çocuğu" diye hitap etmiştir. (videoda paylaştım) Bu hitap şeklinden sonra Obama bir daha Filipinler'e uğramamıştır. Duterte bir hukuk adamıdır. Asıl mesleği avukatlıktır.

Davao'yu 20 yıl boyunca yöneten Duterte aralarında çocukların da bulunduğu ölüm mangalarını yönetmekle suçlanıyor. Ancak suçlamalardan pek etkileniyor gibi gözükmüyor. Ve kimle konuşsam Duterte'yi çok seviyorlar. Duterte bilhasa uyuşturucu baronlarına karşı yürüttüğü savaşla tanınıyor. Uyuşturucu satıcılarını idam ettireceği vaadi ile seçilen Duterte şüphelilerin yargılanmasını beklemiyor.(Halkın aktardığı bilgi bu yönde) 2016 Haziran ayından beri görevde olan Duterte döneminde Filipinler'de 5000in üzerinde kişinin uyuşturucu ile ilgili baskınlarda hayatını kaybettiği bildiriliyor. Halk Duterte'nin göreve gelmesinden bu yana sokaklardaki suç oranının gözle görülür biçimde düştüğünü belirtiyor.

Şu anda 73 yaşında olan Rodrigo Duterte, son dönemde Amerika'dan gelecek olan 2.1 milyar dolarlık yardımı geri çevirdiklerini açıkladı.
Daha evvelden berbat durumda olduğu belirtilen Davao'nun başına geçtikten sonra Davao'yu yaşanılır bir yer haline getiren Duterte belediye başkanlığı görevinden sonra Filipinler'in bir numaralı koltuğuna oturdu. Şimdi de federalizm istiyor. Ayrıca ülkede yapılan terör eylemlerinden sonra Mindanao Adası'nın bir bölümünde olağanüstü hal ilan edildi. Bu ülkedeki politik gelişmeler bana çok tanıdık geliyor.
Sayfa: