DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Rumeli Hisarı ve kedilerToplam 16 fotoğraf bulunmaktadır
Bugün hava güneşli ve pırıl pırıldı. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden bu havalarda bu günleri değerlendirmek adına, Taksim'den 22e otobüsüne atladım ve 15 dk sonra Bebek'e ulaşmadan inip sahilde yürümeye başladım. Güneş ışınları hafiften terletiyor, sahilden esen rüzgar da ara sıra üşütüyordu. Bu karmaşık hissiyatlar içerisinde sağımda teknelere, denizin üzerinde uçuşan martılara, boğaza, karşı yakada ayırt etmeye çalıştığım mimari eserlere; solumda ise ahşaptan veya betondan yapılmış; eski veya yeni villalara bakarak yoluma devam ediyordum. Ara sıra balık tutmaya çalışan amcalar ve teyzelerle karşılaşıyordum; fakat sahil kalabalık değildi ve bu durum bana gerçekten huzur veriyordu. Bebek merkeze geldiğimde ise kalabalık çoğaldı ve doğal olarak dükkanlar, restorantlar, kafeler de çoğaldı. Hızlı adımlarla geçtim kalabalığı ve tekrar o sakin sahile kavuştum. Bu yürüyüşüme devam ederken Rumeli Hisarı'nın önüne gelmiştim. Bugünkü gezime renk katacak bir başka şey de bu müzeyi gezmekti. Girişler 5 tl idi. Biletimi aldım ve girdim. Gerçekten dışardan göründüğünden de fazla bir güzelliğe sahipti. Yüksek kuleler, insanın cesaret edip de çıkmaya çekindiği merdivenler, o muhteşem boğaz manzarası ve tabi ki hisara renk katan sevimli kediler...
Cep telefonumla çektiğim bu karelerde özellikle kediler mevcut;çünkü bugün Dünya Kediler Günü. :)
Sayfa: