DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Rumeli Kavağı Elmas Kum PlajıToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Taksim üzerinden Metro ile şu anda metronun son durağı olan Hacı Osman'a ve oradan da belediye otobüsü (25A-Rumeli Kavağı-Hacı Osman Metro) ile Rumeli Kavağı'na gidebiliyorsunuz.

Rumeli Kavağı sahilleri boğazın Kara Deniz tarafından çıkış noktasında olduğu için burada denize girenler Marmara ve Kara Deniz'in sularının karışımını tecrübe edecekler. Rumeli Kavağı sahillerinden boğazın çıkışına doğru baktığınızda ise İstanbul'un birilerine yetmeyen kalabalığının daha da artması için yapılan 3. köprü inşaatını görebileceksiniz. Kalabalığın ne demek olduğunu ise aşağıda anlatacağım.

Elmas Kum plajı ise otobüsten indikten sonra yaklaşık 5 dk yürüme mesafesinde. Aslında Rumeli Kavağı'nın plaj kısmını bilenler burayı Altın Kum plajı ile anarlar, çünkü Altın Kum plajı Elmas Kum Plajı ile bitişiktir fakat Elmas Kum Plajı'nın 4-5 katı daha büyüktür.

Tabi "daha küçük olan plajlar genellikle daha tenha olur" düşüncesi ile biz Elmas Kum'u tercih ettik. Elmas Kum Plajı, cadde üzerinde Altın Kum Plajı'ndan hemen önceki girişte. Giriş ücreti kişi başı 10TL ve ayrıca içeride şezlong ve şemsiyeler için 5'er TL daha ücret ödüyorsunuz. Kendi düşünceme göre, ödediğiniz fiyata asla değmeyecek bir yer. Çok samimi söylüyorum ki buraya değil para vermek üzerine para verseler bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Eğer kız arkadaşlarınızla giderseniz içerisi sürekli ortalığı kesen ve bundan asla vazgeçmeyen dallamalarla dolu. İçerideki kadın sayısı oldukça az. Denize gireyim derseniz de inanın bana gerçekten abartmıyorum, her kulaç attığınızda bir dallamaya çarpacaksınız. Olduğunuz yerde dursanız da o kadar alanda voleybol oynayan öküzlerin topları size gelecek. Güneşlenirken kafanızı her kaldırdığınızda plaj alanında bulunan 3-5 kızdan birini kesen yağız anadolu abazaları ile karşılaşacaksınız. Bir hayal edin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ortalama 4-5 kişilik onlarca erkek gurubu... Yan yana havlularını koymuşlar, amele yanıkları ile etraflarını kesiyor vaziyetteler ve 50li yaşlarında yine yalnız erkek grupları. Bazılarının ellerinde kolaları, bazılarının ellerinde biraları (Elmas Kum Plajı'nda alkol satışı var) ile gözler hep etraftaki dişilerde. Akıllarındaki resmi gözlerinde görebiliyorsunuz. Ortada karpuz kesme niyetinde olan kimi ailelerin çocukları etrafta koşuşturuyor ve üzerinize sürekli kum ve su sıçratıyor... Yaklaşık her saat başı "sevgili Elmas Kum Plajı sakinleri, birbirinizi rahatsız edecek davranışlarda bulunmayınız" diye anons geçiliyor.
Denize girdiğinizde küvete girmiş gibi olacaksınız. Hemen ilerideki sınır zaten ortalama bir yüzücünün 4-5 kulaçta geçebileceği mesafede. Orayı geçtiğinizde ise hemen düdük çalmaya ve sizi orayı geçmemeniz için uyarmaya başlıyorlar. Gerçi, bu kadar boğulma vakasından sonra önlem almaları güzel. Fakat plajları kapasitesinin üzerinde doldurmak kötü.
Sayfa: