DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Sakız çiğneyerek para kazanmak


Sakız çiğneyerek para kazanmak kulağa çok absürt geliyor olabilir ama böyle bir iş kolu gerçekten de varmış! First'ün, sakız çiğneyerek 3 ayda 9000 liraya sigortalı olarak çalışmayı vaat eden ilanını gördüm ve merak edip ferahkariyer.com sitesinde yer alan kullanım koşullarını okudum.
Öncelikle, işin tanımı net değil. Evde rahat rahat oturup sakız çiğneyerek para kazanabileceğimiz iddia ediliyor ama kullanım koşullarında yemek ve ulaşım masraflarının kararlaştırılacağından söz ediliyor. Evde mi yoksa ofiste mi çalışılacağı (sakız çiğneneceği) belirsiz.
Net olmayan bir diğer nokta ise, çiğneyicide aranan nitelikler. 18 yaşını doldurmuş ve başka bir işte çalışmıyor olması gerektiği haricinde hiçbir koşul belirtilmemiş.

Eğer dişinize güvenip "BAŞVUR" butonuna tıkladıysanız, kişisel bilgilerinizi ve kaç yıllık First çiğneyicisi olduğunuzu belirtmenizin ardından bir video yükleme ekranıyla karşılaşacaksınız. Sizden istenen; First X-Fresh çiğnerken 10 saniyelik bir video kaydedip insan kaynakları departmanını etkilemek. Bu arada çiğnediğiniz sakızın First X-Fresh olduğunu kesinlikle belirtmeniz gerekiyor.
Başvuru yapan çiğneyiciler arasından belirlenen 10 kişi ile mülakat yapılacak ve sonrasında seçilen 3 kişiyle 3 aylık sözleşmeler imzalanacakmış.

Son başvuru tarihi 31 Aralık 2014.
Sayfa: