DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Serbest dolaşan mutlu tavukların yumurtalarıToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
Aybar tavukçuluğun yumurta paketlerinin üzerindeki "Serbest dolaşan mutlu tavukların yumurtaları" ibaresini dün markette görünce hemen aklıma tecrübelerimiz geldi. Önceden olsa "5 metrekare alan içerisinde 100 tavuk yetiştiren firmalar varken, bunlar ne kadar güzel iş yapıyorlar" diye hemen atlardım. Ama bu site sayesinde bunların pazarlama tekniği olabileceğini öğrendim.
Evet, bir nevi tecrübelendim diyebilirim. Çünkü, (#635) nolu tecrübedeki videoda izlediğimiz gerçekten doğru. Sloganlara inanmaya hazırız. Markete girdiğimiz anda, almak istediğimiz gıda ürünlerinin üzerinde yazan "Doğal, %100 gerçek, günlük, taze" vs şeklinde yazan herşeye inanıyor ve asla sorgulamıyoruz. Hatta azıcık paketlerin üzerindeki yazıları, son kullanma tarihlerini, içindekiler kısmını filan okuyan kesimdeysek kendimizi baya baya "seçici" olarak değerlendiriyoruz. Ancak, işin aslı bu değilmiş. Meğerse paketlerin üzerinde yazanları okumak yeterli değilmiş. Yani birileri tavuklarının serbest dolaştığını yazdı diye hemen orada gerçekten mutlu mutlu dolaşan tavuklar olduğuna inanmamız, araştırmadan karar vermemiz gerçekten cahillikmiş.

Sözüm Aybar'a değil. Aybar kendince güzel ve vurucu bir slogan bulmuş. Ama tavukların gerçekten serbest dolaştığına inandıkları için bu tip ürünleri alacaklar, bir araştırsınlar isterim. Aybar belki de bu işi hakkıyla yapan güzide bir şirket olabilir. Fakat benim elimde, paketlerin üzerindeki sloganlar haricinde Aybar ile ilgili hiçbir bilgim ve fikrim yok.
Sayfa: