DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Sevgiliye çiçek vermek


Günümüzde kadınları pek o kadar da etkilemeyen olaydır. Keza geçen gün yaşadığım bir olaydan ötürü bunu daha iyi anladım. Şöyle ki: geçenlerde çalıştığım kafede en yoğun saatler içerisindeydik. Bir saniye durup dinlenmeden müşterilerle ilgilenmeye çalışırken, 20li yaşlarda bir çocuk geldi, oturdu boşalan masalardan birine. Birkaç saniye sonra, garsonlardan biri yanıma gelerek beyfendinin dışardaki bir masadan geldiğini, kız arkadaşını beklediğini diyerek menünün arasına konulmuş bir "gül"ü çocuğun kız arkadaşına vermem gerektiğini ekledi. Bunun çok saçma bir hareket olduğunu düşündüm, halbuki böyle bir jest yapması gerekiyorsa kız arkadaşına kendisi verseydi, belki de restorantın müşterilerine karşı böyle bir jest yapabilme ihtimalinin düşünülmesini engellemiş olurdu.
Aradan 20 dk kadar geçtikten sonra, kız nihayet geldi. Ben de yavaş adımlarla ilerleyerek ilk sayfasına gül konulmuş olan menüyü kızın önüne koydum ve biraz geri giderek izledim kızın tepkisini. Enteresan bir şekilde kız menüyü açtı, gülü gördü, eline alarak yan tarafa koydu, hafifçe gülümsedi ve hiçbirşey demeden elindeki telefonuyla ilgilenmeye devam etti. Ne bana birşey dedi ne de karşısındaki erkek arkadaşına. Elindeki telefonuyla oynamayı tercih etti onun yerine.
Kadınlara çiçek veren erkekleri gördüğümde de genelde kadınların tepkisi çok büyük olmuyor artık. Beklentiler daha yüksek belki de. Çiçeğin değeri kalmadı kadınların gözünde, pırlanta, mücevher vs. şeyleri düşününce. Eski filmlerde, dizilerde veya büyüklerimizin anlattığı hikayelerde görürüz sevgiliye verilen bir çiçeğin ne kadar değerli olduğunu. Şimdiyse bir önemi yok.
Bu söylediklerimden çiçek verme olayını takdir ettiğim sanılmasın. Bir canlının dalından koparılıp başka birine hediye olarak sunulmasına kesinlikle karşıyım, üstelik solup gitmesi pahasına. Onun yerine bi saksı bitki al ya da tohum al bahçesi varsa oraya eksin. Dünyada var olan canlı güzellikleri kendi egolarımız uğruna heba etmeyelim, sevelim ve koruyalım onları.
Sayfa: