DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Sil Baştan


Ken Grimwood'un yazdığı bana göre anlatımı akıcı ancak edebi ve felsefik açıdan yetersiz bulduğum roman.
Kitapta ana karakter hayatını tekrar tekrar yaşamak durumunda kaldığından çevresinde gerçekleşecek tipik olayları önceden biliyor. Örneğin futbol maçlarının nasıl skorlarla biteceğini bildiğinden bahis oynuyor ve zengin oluyor. Daha sonra borsada hangi hisse senetlerinin yükselişe geçeceğini bildiğinden yatırım yapıyor ve yine zengin oluyor. Fakat birçok şeyi önceden bilmenin huzursuzluğunu yaşayıp triplere giriyor. Saçma sapan aşklar yaşıyor. Daha doğrusu tekrar eden yaşantıda aşkın ve evliliğin bir önemi kalmıyor filan.(Bu arada ana karakterin bilmediği önemli şeylerden biri kendi ölüm tarihi. İşi biraz heyecanlı hale getiren de bu sanırım)
Kendi tecrübeme göre hızlı tempo okunabilecek, dünya çapında satış rekorları kırmış ve fakat; benim okumanızı pek önermediğim, derinliksiz ve çerezlik kitap.

Toplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
İçinde zaman kavramı ile ilgili şeyler olan filmler, kitaplar , hikayeler her zaman dikkatimi çekmiştir. Ken Grimwood, Sil Baştan isimli kitabında "yeniden dünyaya gelseydim" olayını çok çarpıcı bir biçimde anlatmış. Kitap bir adamın ölümü ve üniversitedeki yurt odasında yeniden dünyaya gelmesi ile başlıyor ve yeniden yaşadığı hayatlardaki tecrübelerini gayet akıcı, sade ve güzel bir biçimde anlatıyor. Olaylar ve kurgu bence harika. Keşke bu kitaptan uyarlanan bir film yapsalar diye düşünmeden edemiyor insan. Herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşündüğüm bu kitap için Ken Grimwood'a teşekkürü bir borç bilirim.
Sayfa: