DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Singapur Havayolları (Singapore Airlines)Toplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Singapur Havayolları, Filipinler’e aktarmalı giderken kullanmam vesilesi ile gidiş ve dönüş esnasında toplam 4 ayrı uçağını tecrübe etmiş olduğum hava yolu şirketidir. Ekonomi sınıfının koltuk konforu bizim şehirlerarası otobüslerden hallicedir. Servis kalitesi idare eder seviyededir. Host ve hosteslerin ilgi ve alakası yeterli düzeydedir. Fiyatına göre gayet makul ve tercih edilebilir bir havayolu şirketidir.

Uçağa bindiğiniz anda soğuk bir mevsimde iseniz sıcak, sıcak bir mevsimde iseniz soğuk havlu dağıtıyorlar. Ekranlarda uçuşun yaklaşık olarak ne kadar süreceği, hangi ülkelerden geçiyor olduğunuz, yükseklik ve hız gibi bilgiler yolculara aktarılıyor. Arzu edenler dizi, film gibi yayınları izleyebiliyor veya zengin müzik arşivlerinden müzik dinleyebiliyor. Dileyenler belgesel gibi yayınları da tercih edebiliyorlar. Singapur Havayolları’nın uçaklarındaki koltukların arka kısmında cep telefonlarınızı şarj edebileceğiniz bir usb girişi de bulunuyor.
Hosteslerinin Singapur’a has geleneksel kıyafetleri farklılık katıyor. Rutin servis uzun uçuşlarda öğle veya akşam yemeği ve sabah kahvaltısı şeklinde toplam 2 öğün verilerek yapılıyor. 5 saatin altındaki uçuşlarda 1 öğün yemek veriliyor. Her öğünde ana yemek olarak verilen seçeneklerden (genelde 2 seçenek sunuluyor) birini seçmeniz bekleniyor. Arzu edenler için İslami usullere uygun servis yapılabiliyor. Arada meyve suyu, çerez, cips gibi servisler ihmal edilmiyor. Ayrıca eğer isterseniz alkollü içecek servis edebiliyorlar. İstediğiniz an ücretsiz servis talebinde bulunabiliyorsunuz. Gayet kibar bir şekilde isteğiniz yerine getirilmeye çalışılıyor.

Dünyada ilk defa suit oda biçiminde yolcu kabini satan firma olarak anılıyor Singapur Havayolları. Bu odaların keyfine varabilmek için 23.000 avroya kadar yükselebilen bir ücreti bayılmanız gerekiyor.

Ayrıca birçok Singapur Havayolları yolcusunun atladığını düşündüğüm önemli bir tüyo vereyim. Singapur Havayolları’nı kullanarak Singapur’a inerseniz, Singapur Havalimanı’nda (Changi Havalimanı) kullanabileceğiniz 40 dolarlık (40 Singapur Doları) alışveriş çeki hediye ediliyor. Singapore Airlines’a ait uçak biletinizi Itech shoplardaki gişe görevlilerine gösterirseniz 20+20 Dolar şeklinde tanımlanmış 2 adet çeki size veriyorlar.(Bu çekleri aldığınıza dair bir kağıdı imzalamanız karşılığında) Bunlardan bir tanesini yemek-içmek için restoran ve kafelerde diğerini ise alkol, sigara ve parfümeri alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz. Çeklerde yazan tutarın altında (20 doların altında) alışveriş yaparsanız para üstü verilmiyor. Fakat 20 doların üzerinde bir alışveriş yaparsanız üstünü tamamlama şansınız var. Çeklerinizi 1 yıl içerisinde istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz.
Sayfa: