DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Smart TV'ler ve 3D Teknolojisi hakkındaToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Geçenlerde bir internet sitesinden LG 42LB670V model 42 inç bir smrat tv aldım. Bana yaklaşık olarak 2000 tl ye maloldu. Insan birşey alırken; aldımmı iyisini alayım sonra uzun süre beni idare etsin şeklinde düşünüyor. Bu düşünce tarzı ne kadar doğrudur tartışılır.

Evet aldığım TV bir smart tv. peki nedir smart tv? Smart tv; internete bağlanabilen, içinde sizin kullanımınıza sunulmuş programları, oyunları vb. şeyleri olan bir televizyondur. Bunun için bu aletlerin işletim sistemlerine sahip olması gerekir. Benim aldığım televizyonuda Web OS kullanılmış. Aslında Normal eski tür televizyonlarda bile televizyonun çalışmasını, falanca tuşa basılınca ne olacağını, kanalların nerede nasıl tutulacağını belirleyen basit frimware (Bir nevi işletim sistemi dersek çok yanlış olmaz sanırım) vardır. Fakat dediğim gibi: BASİT. Basit olması da bunların birsürü hatadan muhaf olmasını sağlıyor. Basitlik iyidir yani aslında. Web OS gibi işletim sistemleri ile donatılmış televizyonlarda ise, bu programların buglarından ya da açıklarından etkileniyorsunuz. Bunların basit olmaması beraberinde de bir yavaşlık getiriyor. Örneğin aldığım bu televizyonda, kanal değişimlerinde sol üst köşede kanal numarası çıkıyor. Malesef her zaman doğru çıkmıyor. Bu buglarından sadece biri. Ayrıca televizyonunuz yine bir işletim sistemine sahip olduğu ve internete falan da bağlandığı için virüslere ve hackerlara da açık oluyor. Canı sıkılan bir rus birgün sadece canı sıkılıyor diye televizyonunuzu göçertebilir diye düşünüyorum.

3D teknolojisine gelince. Benim televizyonum her nekadar üstün 3D teknolojisine sahip olsa ve elimde son dönemin çok iyi denilen birkaç 3D filmi olsa da bence bu teknoloji henüz çok ham. 3D film izlerken gözleri yorulmayan var mı merak ediyorum.
Sayfa: