DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Sosyal Ağ filminin felsefi bakış açısı


İnsanlık anlayışını basitleştirecek, yozlaşmayı ve kutuplaştırmayı ön plana çıkartacak işler yapıp bunu dünyaya yaymayı başarırsanız yatırımcılardan çok ciddi teşvikler alırsınız. Hele işin başındaki kişi olup insanları satarsanız, işte o zaman sisteme ne kadar bağlı olduğunuz da görülür. Çünkü herkesi satarak başarıya ulaşanlar, yozlaşma hususunda insanlığa güçlü örnekler oluştururlar. Örnekler ne kadar artar ve kuvvetlenirse, insanların karşı koymaya çalışma ihtimali o kadar azalır. Patron konumunda olanlar en iyi ihtimalle biraz daha pahalıya satın alınabilen kişilerdir. Kartvizitinizde "I am ceo bitch" yazıyorsa boku yemişsiniz ama farkında değilmiş gibi yapıyorsunuz demektir.
"En iyi fikir başkalarının fikrini çalmaktır." felsefesini işlediğini düşündüğüm filmdir. Fikrin temelini aşk ve seks üzerine kuranın ve hızlı davrananın kazandığı ve bu yolda herşey mübahtır mantığıyla dostunu satmanın, hırsızlık yapmanın zengin olma yolunda kabul edilebilir görüldüğü ve mağdurların parayla susturulabildiğini anlatan bir filmdir aynı zamanda.
Sayfa: