DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilmesi


Düşüncelerimi internette paylaşmadan önce süreci izledim. Gidişatı ve bu politikanın yönetiliş biçimini idrak etmeye çalıştım. Herşeyden önce şunu artık iyi analiz etmemiz gerek, alınan bu tip kritik ve halkı rahatsız edecek kararlar seçimlere çok uzak zamanlarda cereyan ediyor ve işin sonunda dünyaca ünlü hatibimiz stratejisinin ne kadar doğru olduğu ile ilgili halkı ikna etmeyi deniyor. En nihayetinde aslında kimseyi ikna edememiş olsa da medya yardımıyla sanki herkes onun fikrine katılıyormuş gibi bir hava estiriliyor. Yani insanlar kendileri haricindeki diğer "cahillerin" bu adama hala oy veriyor olduğunu sanıyor. Her zaman unutuyoruz, seçimlerde sayımlarda hata oluyor, kediler trafolara giriyor, sandık başında kavgalar gürültüler kopuyor. Kabul ediyorum halk cahil, ama sanıldığı kadar da geri zekalı değil. Ücretli trol sayısı fazla hepsi bu. Yoksa 4 milyon mülteciyi ülkesinde kabul edip ülkeyi kökten çökertecek bir politikayı kabul edebilecek aklı selim bir insan tanımıyorum. Bu insanlar artık bu kadarına da "yetmez ama evet" demez.

Ha, bir de şimdi çıkarılan şu Suriyeliler'e yönelik nefret propagandası var. Sonda söyleceğimi başta söyleyeyim: Kimsenin Suriyeliler'den nefret ettiği yok. Hatta Suriyeliler dünyanın en zararlı, en gıcık insanları olsaydılar bile bu durum bizi ilgilendirmez ve onlardan yine nefret etmezdik ve etmiyoruz. Ama şimdi 4 milyon mülteciyi beslemek zorunda bırakıldık. Nefret Suriyeliler'e mi, yoksa onları bu topraklara kabul edenlere mi? Ee politikacının görevi ne? Kendi menfaatlerine çalışıp, kendilerine duyulan nefreti başka yere yönlendirmek değil mi? Ülkeyi sağ-sol, dinci-laik alevi-sunni diye provake edip kendilerine rant kapısı sağlayanlar kimler? 50li yıllardan beri aynı politikayla birbirimize düşürülüyoruz. Ben niye Suriyeli'den nefret edeyim, Suriyeli'ye emeğimi peşkeş çekene nefret etmek varken?
Sayfa: