DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Telefon alışverişlerinde taksit yapılamaması


Cebinde meteliği olmadan 2000-3000 liralık telefonlara göz koyan kişileri dizginlemeye, güya taksitli alışverişlerde halkı borç batağından kurtarmaya çabalayan bir yöntem. Fakat "sonradan taksit" yöntemi ile bankalara üstüne bir de vade farkı ödeyerek alışverişimizi biraz daha kazık yiyerek ve bankalara biraz daha para kazandırarak sonlandırdığımız durum oldu. Biliyorsunuz artık bu özellik hemen bütün kredi kartlarında mevcut. Yapıyorsunuz alışverişinizi peşin peşin kredi kartınızla, sonra da bankanızı arıyorsunuz. "Şu kadarlık alıveriş yaptım az önce onu taksitlere bölün." diyorsunuz , olup bitiyor. Böylece bankaya vade farkı ödemesi yapıyorsunuz taksitlendirme işlemi için, telefon aldığınız yere telefonun parasını ödüyorsunuz ve kazığı yemiş olan her zamanki gibi tüketici oluyor.
Sayfa: