DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Türk Telekom'un fazla fatura göndermesi


Avea’nın Türk Telekom’a geçişinden sonra mevcut cep telefonu tarifemin devam ettirilip ettirilmeyeceğine dair bir temsilci tarafından aranmıştım. Görüşme sonucunda bir sene boyunca kullandığım tarifemin aynısını aynı fiyat ile bir sene daha kullanacağım hususunda anlaştım. Sonunda bütün her şeyin dâhil olup olmadığını, ötv, kdv vs. adı altında ekstra hiçbir şey ödemek istemediğimi, aksi takdirde teklifi kabul etmeyeceğimi söylemiştim. Merak etmemem gerektiğini, herşey dahil, geçen sene ne ödediysem aynısından olacağını söyleyen temsilci katılımım için teşekkür ettiğini söyledi ve telefonu kapattık.

Aradan 3 ay geçtikten sonra bir baktım ki o da ne: Faturam herhangi bir ekstra kullanım olmamasına rağmen 3TL fazla gelmiş. Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım ve nedenini sordum. Karşıma çıkan temsilci yeni tarifemin bu fiyatla kaydedildiğini, bu işte anormal bir durum olmadığını söyledi. Daha önceki konuşmamda bu şekilde anlaşmadığımı kendilerine söyledim. Bunun üzerine yanlış anlamış olabileceğim bir şeyler olduğunu, söylenen rakamın üzerine bir takım vergiler ilave edilmiş olabileceğini söyledi temsilci. Bu tip konularda çok dikkatli olduğumu, birçok detayı sorduğumu ve büyük ihtimalle yanlışlığın kendilerinde olduğunu söyleyerek cevap verdim. İlgili konuşmayı araştırıp, dinleyeceklerini ve bana geri dönüş yapılacağını söyledi temsilci ve kapattık.

3 Gün sonra Türk Telekom tarafından arandım. Yapılan ilk görüşmedeki temsilci arkadaşlarının şaşırdığını ve dolayısıyla hatanın kendilerinde olduğunu, çok özür dilediklerini, mevcut fazla kesilmiş faturaların sonraki faturalarda düşülerek yansıtılacağını ve gelecek diğer faturaların da benim söylediğim tutardan işleme konulacağını söylediler. Konuyu uzatmamalarına ve hızlı bir şekilde mağduriyetimi gidermelerine çok sevindim. Yapılan yanlışlığı ekstra gayret sarf etmeme gerek kalmadan düzeltmelerini takdire şayan buldum.
Sayfa: