DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Tüy sarartıcı kremin yüzde yanık ve tahrişlere neden olması


Tüy sarartıcı krem kullanma hususunda kadınların ve bazı erkeklerin bazı hatalar yaptıklarını fark etmekteyim. Ki geçenlerde de tecrübesiz olmamdan kaynaklı ben de bir hataya düştüm.
Tüy sarartıcı krem dediğimiz şey, içerisinde bolca kimyasal barındıran, kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulmak ve daha feminen bir görünüm kazanmak maksatlı kullandıkları bir kozmetik ürünüdür. Bunun gibi bolca kimyasal barındıran ürünlerin kullanımı konusunda da çok dikkatli olunması gerektiği birçoğumuzca bilinen bir şey. Kullanım öncesinde vücudun bir kısmına, örneğin; kolumuzun yüzeyine bir parça uygulamak suretiyle test etmek, olası tehlikelere karşı yapılan bir yöntemdir. Fakat söz konusu yüz bölgesi olunca durum farklı oluyor. Yüzümüz vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri olduğundan olası tehlikeleri bahsettiğim şekilde kestirebilmek pek mümkün olamayabiliyor.

Vücudundaki en zayıf tüylerden bile rahatsız olan bir kadın olarak yüzümün ufak bir kısmında bulunan tüylerden kurtulmak için sarartma yöntemini kullanmak istedim. Daha önce bir tecrübem de bulunmadığından paketin içerisinde bulunan kullanma talimatını dikkate alarak uygulamaya çalıştım. Bu kullanma talimatında ise yüz bölgesinde kullanımında herhangi bir sakınca olmadığı yazıyordu. Fakat hassas bir cilde sahip olanlar için geçerli bir durum değildi bu elbet. Neyse, bu ürüne inanarak yüzüme yani yanaklarıma uyguladım. Bekleme süresi 7-10 dk arası yazıyordu. 1-2 dk geçti geçmedi yüzümde ciddi bir yanma hissettim ve derhal suyla yıkadım. Kafamı kaldırıp aynaya baktığımda ise gördüğüm manzara karşısında şok olmuş durumdaydım. Yanaklarım resmen mosmordu ve sanki birileri yüzüme çakmak tutuyor gibi yanıyordu. Elbette ki telaşa kapıldım. Belki de sizin şuan yaptığınız gibi benim yaptığım hatayı önceden fark etmiş birilerini bulmak ve çözüm yöntemlerini okumak için küçük bir araştırma yaptım internette. Yüzüne buz uygulayan, bepanthen veya o evde bulunmazsa arko süren, bunlar da bir çözüm olmaz ise dermatologa giderek yüzündeki yanıkları 10 günlük bir tedavi sürecinde iyileştirmeye çalışan insanları okudum. Ben de ilk olarak yüzüme buz uyguladım. Daha sonra da arko sürdüm. Tabi ne kadar beklediysem de yüzümdeki kızarıklar geçmedi. Sürekli aynanın karşısına geçerek kahrolmuş bir vaziyette yüzümü inceliyordum. Sonrasında artık yapacak bir şeyim olmadığından uyudum ve ertesi günün gelmesini bekledim. Sabah kalktığımda yüzümdeki kızarıklar geçmişti, fakat hem sağ hem de sol yanağımda küçük bir yara oluşmuştu.

Şu tüy sarartıcı kremin ne kadar zehirli bir şey olduğunu fark etmiş oldum böylece. Özellikle yüzünüze uygulamayın, ki uygularsanız da paniğe kapılmadan tecrübemi okuyun. :)
Sayfa: