DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Uçan otomobil Aeromobil'in ilk uçuşu


İnsanlık bu günleri de tecrübe etti. İlk uçan otomobil Aeromobil ilk uçuşunu gerçekleştirdi arkadaşlar. Görünen o ki herhalde bir 50 yıl içerisinde sürücü ehliyetlerimizin yerini pilot lisansları alacak. İlk söylentilere göre Aeromobil yerden yaklaşık 200 metre kadar yükselebiliyor ve saatte 300km civarında hız yapabiliyor. Hem yerde hem de havada kullanılabilecek olan ilk uçan otomobil Aeromobil şimdilik 2 kişi kapasiteli. Havadaki gidişatı bana sert bir rüzgarda savrulabilecek bir görüntü verdiyse de bu aleti üreten mühendislerin bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Fakat videosunda izlediğimiz açık ve rüzgarsız havadaki testin daha farklı hava koşullarında yapıldığında ne şekilde sonuç verdiğini de görmemiz gerekiyor.

Aeromobil ilk görüntüsü ile şehir içi sıkışık trafik koşullarında yerde kullanım için pek elverişli gözükmüyor. Uzun mesafeli uçuşlar için de geliştirilmesi gerektiği ortada. Ancak yakın şehirler arası uçuşlar için konforlu ve pratik gözüken bir duruşu var. Henüz ne kadar yakıt tükettiği ve havada ne kadar kalabildiği konusunda bir bilgim yok. Kanatlarının açılıp kapanabilmesi park etme konusunda normal araçlarla hemen hemen aynı alanı kaplayabilmesini sağlıyor.

Otomobiller ilk çıktığında insanoğlu trafik belası ile boğuşacağını tahmin edememişti. Umarım havada karşılaşılabilecek problemler daha akıllıca ve önceden hesap edilebilir diyerek tüm dünyaya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.
Sayfa: