DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Ütopya Yarışması


Acun Ilıcalı'nın az rating aldığını düşündüğüm eskilerin BBG'sini hatırlatan program. Ütopyanın gerçek anlamına mazhar olabilecek bir yanını göremediğimiz gibi şimdilerde yarışmaya reji müdahalesi olduğu yönündeki söylentiler ile benim gönlümde ne yarışma ne de ütopya yönünde bir orinallik ve çekicilik bırakmamıştır. Hali hazırda pek televizyon izlemeyen bir modda olmama rağmen "Ütopya'yı neden izliyorsun?" diye sorarsanız, eski arkadaşlarımdan birinin hala elenmeden yarışmada devam ediyor oluşu hatrına yemek yerken denk gelirsem bakıyorum.

Ütopyalarımızın bir prototipi niteliği taşıyabilecek bir formatın adil yarışma ve özgürlük süsü verilmiş bir şov olarak karşımıza çıkarıldığını düşündüğüm programda ratingi yüksek olanların yarışmanın sonlarına kadar kalacağı aşikar. Bu noktada yarışma içi eleme usulünün ve halk oylamasının hikaye olduğunu düşündürtüyor. Reality şovların gerçeklik süsü verilmiş kurgu olduğunu toplumca anlamamıza az kaldığına inanmak istiyorum. Nitekim bir dönem herkes Survivor'da yarışanların elim kadar örümceklerin içinde, kafam kadar farelerle beraber aç bilaç yaşadığını düşünüyordu. Sonradan sonraya "çok açım, çok" şeklindeki ifadelerin bizi yarışmanın formatına inandırmak yönündeki ikna cümleleri olduğunu farketmeye başladık.
Sayfa: