DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Uyku kaçırma yöntemleri


Üniversiteye başlamadan önce "Düzenli çalışacağım, sınavlardan önceki geceleri sabahlayarak geçirmeyeceğim." derdim kendi kendime. İlk yıl hazırlık okuduğum için çalışmadan, hiç sabahlamadan vermiştim sınavları. Bu yıl bölüme başlayınca alışkanlıklarımı değiştirmem, ders çalışmam gerekiyordu ama olmadı. Vizeden önceki gecedeki birkaç saatlik çalışmayla gireceği vizeden medet uman haylaz bir öğrenci olup çıktım. Madem klasik bir öğrenci olmaktan kurtulamıyorum, bari beni doğru düzgün uyanık tutacak, o gece boyunca zombi yapacak yöntemi bulayım dedim.
Kahve, kola, enerji içeceği içmek, çikolata, elma yemek, sakız çiğnemek gibi yöntemleri çoğumuz biliriz. Bu tip yöntemler her bünyede aynı derecede etkili olamıyor maalesef. Kafein alınca direkt uykusu gelen arkadaşım bunun en sağlam örneğidir. Bende böyle bi durum söz konusu değil ama yine de bu gıdaların hiçbiri beni uyanık tutmaya yetmiyor.

Uykuyu kaçırmada iddialı yöntemler bilen arkadaşların tecrübelerini merakla bekliyorum :)
Sayfa: