DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Uzak mesafe ilişkileri


Merhabalar, iki ayı aşkın süredir uzun mesafeli bir ilişki yaşıyorum fakat epey bir uzun. Kendisi Güney Afrida' da yaşıyor ve uçak ile 20 saati buluyor yol, üç ay içinde bende gideceğim onu görmeye. Bir ay önce dönüş yaptı ve ilişkimizin ilk ayını İstanbul' da geçirdik ve çok mutluyduk sürekli beraberdik, geziyorduk birlikte alışveriş yapmaya gidiyorduk epey tatlı bir süreçti. Kendisi ülkesine döneli tam olarak bugün bir ay oldu, ve bir şeylerin değiştiğinin ben farkındayım. Örneğin; bundan iki veya 3 hafta öncesine kadar Ayrılıktan bahsetmek yok derdik bu konu hakkında asla konuşmayacağız derdik fakat dün akşam görüntülü konuşurken kapatmadan ayrılıktan bahsetmek yok dedim ve kendisinin dediği şu oldu; Böyle söyleme hayatta herşey olabilir gibisinden bir şey söyledi ve haliyle mal gibi kalmış bulundum. Bundan 3 gün öncesinde ufak bir konu yüzünden tartıştık ama gerçekten ufak ve ertesi gününde bana derslerle ilgilenmesi gerektiğini iki yıl sonra inşallah tekrar birlikte olabileceğimizi söyledi, ve bende yani ayrılıyorsun benden? dedim. İyi bir seçim yaptığını bunu yapacağını zaten bildiğimi ve bol şanslarımı ilettim. Telefonumu bir köşeye attım ve mesajlarına cevap vermedim. Skype görüşmesi istedi, yaptık ve bana ayrılmak istemediğini ve attığı mesajlarda da böyle bir kelimenin geçmediğini söyledi. Ama biliyorsunuz ki bu tür konuşmalar ayrılık sözlerinin geleceğinin habercisidir. Bir iyi bir kötüyüz bilmiyorum şuan da tam olarak bazı şeyleri. Bazen duygusal davranıp bazen umrunda değilmiş gibi yapıyor bilemiyorum gerçekten ne yapmalıyım. Devam ediyoruz sonu hüsranlamı bitecek yoksa daha iyi şeylerle mi bilmiyorum. Ona karşı çok fazla güven verdim ve artık beni kaybetmekten korkmadığını da düşünmeye başladım bu da bir sebep olabilir, Tüm bunları buraya neden yazdım bilmiyorum, sanırım içimi dökmek istedim ve başarmışta olabilirim. Benim tecrübem budur, gelişmeleri yazacağım
En tatlı acıdır aslında. Bir yandan özlem duyarsın, merak edersin. O nadir buluşmalarınızda yaşadığınız duygusallık, romantizm ve arzuların boyutları inanılmaz derece yüksektir. Buluşulan zamanlarda tüm sorunlar çözülmüştür zaten. Herkes mutludur.

Fakat ayrı olduğunuz zaman madalyonun diğer yüzüdür. Eğer en ufak bile kıskançlık, güvensizlik varsa zulüm gibidir. Ufak bir tartışma bile inanılmaz derecede büyüyebilir. Yüzyüze iken 5 dakika içinde çözebileceğiniz sorunlar sizi ayrılığa sürükleyebilir. Öyle bir an gelir ki, artık birbirinize eski değeri vermemeye başlarsınız. Sürekli mesajlaşmalarınız sonucunda bir noktada sıkılmaya başlarsınız. Mesajlaşmak sizi kesmemeye başlar. Yanına gitmek istersiniz, bir sıkıntı çıkar gidemezsiniz. Telefonla konuşmak istersiniz bir bahane bulur erteler. Resim atmasını istersiniz, çok üşeniyorum tarzı bahanelerle geçiştirir. Kendinizi ona adamak, onu hayatınızın merkezine koymak istersiniz ama bir şekilde o bunu istememeye başlar. Evet biryerden sonra olay tamamen sanaldır artık. İlişkinizde sanaldır, tutkularınızda, arzularınızda. Ve bunu anladığınız buluşma son buluşmanız olur genelde.

İki kere yaşadığım bir tecrübedir, ikisinde de aşık oldum diyebileceğim kadınlarla yaşadım, zira öbür türlüsü mümkün olmuyor. İlkinde aldatıldım, ikincisini anlattım zaten. Ondan sonra hayatınıza yeni bir kadın alma konusunda inanılmaz bir kafa karışıklığı yaşıyorsunuz. Çünkü fiziksel değil ama duygusal açıdan inanılmaz çökmüş, hatta yaşlanmış hissediyorsunuz. Eski heyecanlar size eski zevki vermemeye başlıyor. O yüzden siz siz olun, haketmeyen insanlara kendinizi adamayın. Eğer değmeyecek bir kadınsa hiç bulaşmayın bile hatta.
Uzak mesafe ilişkileri tecrübe etmek, sürekli hayal kurmak ve sabretmek demektir. Hayallerin gerçeğe dönüştüğü kısa anlar, ayrı kalınan anlarda iki taraf içinde tekrar tekrar belirir ve yeniden sorgulanır. Dolayısı ile çok dikkatle ilerlemek, hassas olmak lazım gelir. Özellikle kıskançlıklara çok mahal vermeden ilişkiye devam etmek gerekir ki yaşanılanlar ve hayaller zaman içinde krize dönüşmesin.
Bir gün sürekli beraber olunacağının düşüncesi ile bazen daha şevkle yaşanılabilir bu tip ilişkiler. Beraber olunabilen anlarda zaman hızla akıp gidiyor ve uzakta kalınan zamanlar bir türlü geçmek bilmiyordur. Belki de uzak mesafeli ilişkileri tecrübe etmenin tadı tuzudur bu.
Sayfa: