DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Uzakdoğuluların takıntılı ve özenti olmalarıToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Uzakdoğu'da yaşayan kadınlar ve erkekler kendilerini asla beğenmiyor ve batı özentiliğiyle birlikte büyüyorlar. Gözlerinin çekik, saçlarının ve tenlerinin koyu olması onları oldukça rahatsız ediyor. 18 yaşını doldurduktan sonra batıdaki insanların göz ve yüz hatlarına sahip olmak için bıçak altına yatıyorlar. Gözlerini büyütüp çenelerini törpületerek üçgen bir yüz şekline sahip olmak istiyorlar, özellikle kadınlar. Hemen hemen hepsinde Anjelina Jolie'nin güzelliğine ulaşma tutkusu var. Koyu tenli olmaya nefret ediyorlar. Bronzlaşmayı hiç sevmez, beyazlatıcı kremler ve losyonlar kullanırlar. Bu yüzden bu tarz ürünler kozmetik sanayiinde oldukça önemli bir yer tutar. Bu insanların koyu tenli olmaktan bu kadar korkmalarının nedeni ise bunun bir fakirlik göstergesi olduğu, güneşin altında pirinç tarlalarında çalışarak esmerleşen işçilere benzemek istememeleri. Onlar için beyaz olmak bir soyluluk ve asalet göstergesi.

Dünya Kupası'nda oynayan uzakdoğu takımlarındaki futbolcuların saçlarını genelde sarıya boyattıklarını farketmişsinizdir. Erkekler de David Beckham gibi sarı saçlara, beyaz bir tene, büyük gözlere sahip olmak istiyorlar.

Bundandır ki estetiğe ve kozmetiğe yatırılan para had safhada. Estetiğe karşı olmamama rağmen çok sevimli bulduğum ve çekik gözlerine bayıldığım bu insanların aynı fabrikadan çıkmış gibi birbirlerinin aynısı olmaları ve kendi öz benliklerini reddederek batı özentiliği içine bürünmeleri gerçekten çok üzücü.
Sayfa: