DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapmak hala mümkün mü?Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapmak hala mümkün mü?

Çevremde bu soruyu soran insanların sayısı artınca buraya yazarsam faydalı olabileceğini düşündüm.
Microsoft geçtiğimiz dönemde 2016 temmuz ayı sonunda diğer sürümlerden Windows 10’a ücretsiz yükseltme olanağını kaldıracağını ve belirtilen tarihten sonra Windows 10 kullanmak isteyenlerin ücret ödemeleri gerektiğini açıklamıştı.

Ancak ücretsiz yükseltme imkanı ile ilk 1 yılda 1 milyar kullanıcıya ulaşma hedefi koyan Microsoft bu hedefi gerçekleştiremeyince önceden yaptığı açıklamayı “eski Windows sürümleri ile birlikte bir yan ürün daha kullanan müşterilerine Windows 10’a ücretsiz yükseltme imkanı vermeye devam edeceği” yönünde güncelledi.
Ancak görünen o ki diğer güçlü rakiplerine fırsat vermek istemeyen Microsoft, yeni işletim sistemini eski kullanıcıları için de ücretli hale getirirse pazar payını kaptırma ihtimali olduğunu göz ardı edememiş ki hala ücretsiz güncelleme yapmak mümkün. Gerçi Microsoft bu ücretsiz güncelleme olanağını her an bitirebileceği haberini piyasaya yaymış. Bu şekilde de Windows 10 kullananların sayısını gün geçtikçe arttırmayı başarıyor.
Fakat bana sorarsanız Microsoft eski sürümlere sahip olan kullanıcılara verdiği bu güzel olanağı devam ettirecek ve bu şekilde hem eski sürümleri güncellemeye ayıracağı bütçeyi Windows 10’a aktarabilecek, hem de piyasada cep telefonu işletim sistemi alanında hali hazırda güçlü olan rakiplerine bilgisayar platformundaki tekelini kaptırmamayı garantilemek adına popülerliğini bu yolla sürdürmek isteyecektir. Ki son zamanlarda biliyorsunuz Apple bilgisayar dünyasında da hatırı sayılır satış başarısı yakalamış ve bu alanda Microsoft’un hatırı sayılır bir pazar payını elinden almıştı.

Sonuç olarak bu alandaki rekabet son tahlilde bizim gibi kullanıcılara yarayacak gibi gözüküyor.
Sayfa: