DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

World Wide Opportunities On Organic FarmsToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Uzun zamandır düşündüğüm ama bir türlü gerçekleştiremediğim yurtdışı hayalim var ama nedense denk gelmiyor ya da maddi açıdan yurtdışına gitmek orada bir süre çalışmak veya gezmek tozmak tabi çok da kolay olmasa ve ucuz olmasa gerek diye düşünüyordum ki, bir gün internette öylece takılırken şuan ismini bile hatırlamadığım bir sitede ''nasıl ucuz hatta bedava seyahat edilir?'' paylaşımı dikkatimi çekti. Hemen tıkladım ve araştırmaya başladım. Tabi aralarında bir tanesi beni çok heyecanlandırdı.Ciddi ciddi düşünmeye hatta okul bittikten hemen sonra yollara düşmeye karar verdim. Çok da zor olmasa gerek diye düşünüyorum ama bilmedim.
''World Wide Opportunities On Organic Farms''ı belki duymuşsunuzdur kısaltılmışı olan WWOOF sayesinde dünyanın birçok yerindeki organik çiftliklerde çalışabiliyorsunuz. Sizin onlara sağladığınız iş gücü karşılığında onlarda size yemek ve konaklama sağlıyorlar. Hem de farklı bir kültürün içinde yaşamaya çalışıyorsunuz. Yeni deneyimler falan ediniyorsunuz. Bence çok çekici cidden şuan yazarken bunu yapacak olma fikri bile beni heyecanlandırıyor.
Evet bunu nasıl gerçekleştiriyoruz onu açıklayayım.İşte gitmek istediğiniz ve çalışmak istediğiniz bir çiftlik bulabilmek için öncesinde istediğiniz ülkenin WWOOF organizasyonuna üye oluyorsunuz seçtiğiniz ülkenin organik çiftlik rehberine online ulaşabilmek için bir bedel ödüyorsunuz. Ve bu rehberden çiftlik bilgilerine,forumlara ve WWOOF'çuların geçmiş deneyimlerine ulaşabiliyorsunuz ve sonrasında seçtiğiniz ülkenin bilgilerini edindikten sonra çiftlikle bağlantıya geçiyorsunuz ve ne kadar süre çalışacağınızı,şartlarınızı belirtiyorsunuz. Kabul edilmesinden sonra da seyahat harcamalarını ve kişisel harcamaları hallettikten sonra hemen gidebiliyorsunuz.
WWOOF organizasyonunun hayatım için büyük bir deneyim olacağını düşünüyorum ve okulumun biteceği,hayallerimin gerçekleşeceği ve yollara düşeceğim günleri bekliyorum.
null
Sayfa: