DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Yaralı bir köpeği yağmurdan kurtarmak


Hafta sonları okulun kütüphanesinin 24 saat açık olacağı duyurusunu gördükten sonra cumartesimi daha verimli geçirmek adına evden çantama kitaplarımı ve birkaç kraker ve benzeri şeyleri alıp yola koyuldum. Başta hafif hafif yağan yağmur hızlandı ve geldiğim onca yolu şemsiye almak için geri döndüm. Dönüş yolunda yağmurda yolun kenarında yatmakta öylece oturan köpeği görünce garipsedim. Belki ıslanmayı seviyordur diye pek umursamadım. Ama yanına doğru yaklaşınca sağ arka ayağında bir sorun olduğunu fark ettim. Şemsiyemi onun yanına koyup biraz da olsa onu yağmurdan korumaya çalıştım. Başta beni koklayıp tanımasına izin verdim, başını okşadım ve ilgimi ayağına verdim.

Biraz hırpalamıştı üstündeki kanlara bakınca bunu açıkça görüyordum. Ama yağmurun altında biraz daha kalmaya devam edersek ben sırılsıklam olacaktım o ise iyice güçten düşecekti. Ama köpek de köpekti hani kocaman devasa bir şeydi. Kalkması için ikna etmeye çalıştım. İmkanı yok kalkmıyordu yerden. Kucaklasam o da olmayacaktı benden ağır görünüyordu. Yoldan da kimse geçmiyordu ki "kardeş şuna bi el at da kaldıralım " diyeyim. Neyse bi şekilde itekleye itekleye biraz konuşarak biraz çekiştirerek bi apartman boşluğuna çekmeyi başardım. Kendini lap diye yere bıraktı. Çantamda kütüphanede arada yerim diye aldığım bisküvileri çıkardım önüne koydum. Hayvancağız iştahla yedi.

Biraz daha yanında kaldım. yemekleri yanına bıraktım birazcık konuştum ayağını inceledim. Kanlar kurumuştu artık. Peçeteyle ayağını sildim açık herhangi bir yara da yoktu.

Yağmur biraz durulunca başka bi köpek daha geldi. Bizim yaralı köpek hırlayarak bir şeyler söyledi yeni gelen dostumuza. Yeni gelen köpek yaklaşınca biraz daha Yaralı ayaklandı ve havlamaya başladı. Yeni gelen dostumuz (Yaralı için anlaşılan pek de dostumuz sayılmazmış) yanımızdan uzaklaştı. Bütün nazı bana olan Yaralıyı bir kez daha sevip yanına biraz da su bırakıp yoluma devam ettim.
Sayfa: