DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Yurtdışına kargo gönderimi ücret farklılığı


Birçoğumuz yaşadığı şehirden uzakta yaşayan arkadaşlarına, akraba ve sevdiklerine kargo firmaları kullanarak eşya, ihtiyaç duyduğu araç gereç, hediye vs. gönderiyor. İnternet üzerinden yaptığımız alış-verişler kargolanarak teslim ediliyor. Kurum ve kuruluşlar da kargo ağı ile birçok işi halletmekteler. Kargo firmalarının sayısının fazla olması beraberinde ücret farklılığını ve rekabeti de getiriyor. Firmaların sayıca fazla olmasına karşın yurtdışına hizmet verenlerin sayısı az. Tabi benim dikkatinizi çekmek istediğim nokta ise ücretleri. Almanya'da yaşan facebook gruplarından birinde tanıştığım bir ağabeyimin bana hediye göndermek istemesi üzerine ben de karşılık olarak hediye göndermek istedim. Bu sebeple biraz araştırma yapmadan direk bir firmayla göndermek istemedim. Göndermek istediğiniz eşyanın ağırlığına, kapladığı alana ve katedilecek mesafeye göre ücretler değişiyor. Yurtdışına hizmeti olan bir firma en ucuz 120 TL ' ye kargomu teslim edebileceğini söyledi. Daha sonra PTT' ye gidip sorduğumda 15 TL 'nin yeterli olacağını söylediler.Gördüğünüz üzere 105 TL az bir fark değil (günde 8 saat çalışan bir işçinin 2 gün çalışması*). Gönderdiğim kargo 1 hafta içinde eline ulaştı. Aynı şekil ben de 1 hafta içinde teslim aldım. Kargo seçerken ulaşım süresine dikkat etmeniz yanında ücretine de dikkat etmenizi tavsiye ederim.*Günlük çalışma ücreti olarak 50 TL baz alındığında.
Sayfa: